Menu

Maski antysmogowe chronią przed szkodliwym smogiem

8 listopada 2017 - Bez kategorii

Początek sezonu grzewczego oznacza też powrót corocznego problemu z występowaniem smogu. Dotyczy to w szczególności dużych miast, gdzie poza duża liczbą samochodów i licznymi zakładami przemysłowymi, wiele mieszkań ogrzewanych jest węglem. Mieszkańcy takich miast mogą się chronić przed szkodliwym powietrzem, nosząc maseczki antysmogowe. Szczególnie powinny je nosić dzieci i osoby starsze.

Maseczki antysmogowe coraz powszechniejsze

Jeszcze do niedawna maski takie widywane były jedynie w telewizji jako ciekawostka. Noszą je głównie mieszkańcy azjatyckich aglomeracji, gdzie dbałość o środowisko jest na niskim poziomie. Jednak i w Polsce problem ten jest coraz bardziej dotkliwy i w rezultacie noszenie masek jest wskazane. Dla mieszkańców dużych miast maski antysmogowe to w zasadzie jedyny sposób, aby ograniczyć wdychanie szkodliwego smogu.

Maski antysmogowe chronią płuca

Po zakup masek antysmogowych najlepiej zajrzeć do sklepu internetowego. Tam jest ich największy wybór. Można wybrać jednorazowe maski antysmogowe lub egzemplarze wielorazowego użytku. Wybierając maski, należy zwrócić uwagę na ich jakość i odpowiednio dobrać je pod względem wielkości, aby maska dobrze przylegała do twarzy i nie przepuszczała powietrza innymi drogami niż przez filtr.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *