Menu

Pomada do włosów – stylizacja męskich fryzur

4 listopada 2017 - Bez kategorii

Pomady do włosów znane były już w osiemnastym wieku i były oznaką zamożności i bardzo wysokiego społecznego statusu. Żaden elegancki mężczyzna nie udał się na uroczysty obiad, lub poważne spotkanie towarzyskie bez odpowiedniej stylizacji włosów.

Historia zmian w produkcji pomady do włosów

Początkowo, pomady były robione z jabłek, gdyż miąższ zawiera cukier, powodujący lekkie usztywnienie fryzury. W czasach późniejszych zaczęto produkować pomady z tłuszczu zwierzęcego, najczęściej smalcu lub sadła niedźwiedziego, a jako dodatek zapachowy stosowano aromatyczne zioła.

Z początkiem dwudziestego wieku, smalec zastąpiono woskiem, a jako zapach zaczęto dodawać olejki zapachowe i ekstrakty z ziół.

Przełom, w stosowaniu pomad tylko u możnych, nastąpił w latach czterdziestych, w których to wielkie gwiazdy kina jak Rudolf Valentino a także Cary Grant, zaczęli propagować modę na gładkie i lśniące włosy.

W latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ikoną mody, stylizacji włosów i rockowego sposobu bycia stał się Elvis Presley, bożyszcze nastolatek, i od tego czasu pomady do włosów na stałe zagościły w zestawie kosmetyków dla panów.

Pomady do włosów, produkowane obecnie, mają znacznie ulepszone receptury niż pięćdziesiąt lat temu. Można kupić pomadę robioną na bazie wody lub na bazie wosku, matową lub lśniącą, z mocnym chwytem lub bardzo delikatnym.

Każda markowa pomada do włosów, aromatyzowana jest przyjemnym zapachem, szeroki wybór różnego rodzaju pomad pozwoli na dobranie ulubionej marki i dopasowanie do siebie zapachu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *